Služby

  • Pneuservis

reifenservice-1V našej prevádzke Pneuservis-Záhradnícka spoľahlivo prezujeme osobné, SUV aj dodávkové kolesá až do priemeru 22” palcov. Runflatové alebo nízkoprofilové pneumatiky prezujeme na špičkovej prezúvačke, bez rizika poškodenia pneumatiky, či disku. Dokonalé vyváženie zabezpečíme  presnou vyvažovačkou Hunter najnovšej generácie, s minimálnou odchýlkou.

Predaj pneumatík za výborne ceny. Zabezpečujeme ekologickú likvidáciu starých pneumatík. Oprava defektov, vyrovnávanie diskov, oprava a úprava brzdových kotúčov prístrojom PRO-CUT.

Trasie Vám volant a vyváženosť kolies je v poriadku? Neváhajte a využite túto službu. Touto novou službou zabezpečíme lepšie brzdenie a pohodlné riadenie vozidla. Odstraňuje jeden z veľkých problémov, ktorý sa vyskytuje na vozidlách s kotúčovými brzdami – a to je – vibrujúci brzdový pedál počas brzdenia po jeho zošliapnutí. Okrem nepríjemného pocitu má tento jav za následok nižšiu  účinnosť bŕzd a tým následné predĺženie brzdnej dráhy vozidla.Výmenou obloženia na neošetrený, opotrebený kotúč dosiahneme neefektívnu treciu plochu. V číslach to znamená, že takzvaná „bočná hádzavosť“ brzdového kotúča je preukázateľne vyššia ako 0,05 mm (0,002“). Bočná hádzavosť kotúča je mierou kolísania brzdného povrchu kotúča do strán pri jeho pohybe v  smere jazdy. Toto kolísanie sa následne prenáša odporovým tlakom brzdových doštičiek až na pedál, ktorý kmitá pod nohou. „Samozrejme nezabúdajme ani na nerovnomerné plošné opotrebenie samotných brzdových  komponentov.“

ProCut1Opracovaním znehodnotených kotúčov systémom  PRO – CUT dosiahneme:
1. Výbornú dosadaciu brzdnú plochu v pomere kotúč/platničky, čím zabezpečíme požadovaný brzdný výkon, ktorý je prinajmenšom porovnateľný s brzdným výkonom pri kúpe nových kotúčov.
2. Zosúladenie nápravových komponentov a odstránenie vibrácii. Výsledný efekt je preukázateľne efektívny, odstráni všetky vibrácie – aj ich kombináciu – kotúč-náboj-uloženie.

Pracovný postup pozostáva zo štyroch krokov:
1. Nasadenie upínacieho adaptéra na náboj nápravy
2. Upnutie zariadenia PRO-CUT pomocou centrálnej zaisťovacej matice
3. Počítačom riadená kompenzácia bočnej hádzavosti a jej následné odstránenie vo fáze sústruženia.
4. Nastavenie hrotov a sústruženie

Celý proces opracovania kotúčov pozostáva zo štyroch krokov, ktoré spolu zaberú max. 10 minút na jednom kotúči,mimo demontáže a spätnej montáže brzdových komponentov. Pracovná operácia prebieha priamo na vozidle, čím je zaručené zosúladenie nápravových  komponentov.

Schválenie výrobcov vozidiel: 
Toyota, Mazda, Mitsubishi, Honda, Ford, GM, Peugeot, Porsche, BMW, Jaguar, Land Rover, Kia, Nissan Ferrari, Subaru…, ktoré ho certifikátom schválili za profesionálne zariadenie odstraňujúce problémy s hádzavosťou  brzdových kotúčov pri záručnom aj pozáručnom servise. Proces schvaľovania a certifikácie pre ďalšie značky je veľmi dynamický.

Vyrovnanie kotúčov odporúčame pri každej výmene brzdových platničiek.

  • Rýchloservisconsejos-conservacion-bateria
Výmena brzdových platničiek, kotúčov a obloženia
Výmena akumulátorov
Výmena výfukov
Výmena žiaroviek

 

  • Ďalšie služby

Radi Vás privítame na autoservisnej prehliadke, kde Vaše vozidlo prehliadneme,skontrolujeme najdôležitejšie časti pred dlhou cestou, alebo preventívne, čo odporúčame aspoň dvakrát do roka, či prípadnú predprípravu vozidla na STK.

4kontrola stavu pneumatík
kontrola snimačov tlaku v pneumatikách
kontrola stavu akumulátora
vizuálna kontrola stavu brzdových kotúčov a platničiek
vizuálna kontrola stavu tlmičov, vinutých pružín tlmiča, stavu čapov, tyčí stabilizátora
vizuálna kontrola geometrie
kontrola povinnej výbavy vozidla
kontrola ostatných prevádzkových náplní (stav oleja, stav chladiacej kvapaliny)
kontrola hustoty chladiacej kvapaliny a nemrznúcej zmesi v ostrekovači
kontrola podvozku
kontrola stieračov a čelného skla
sezónne uskladnenie pneumatík
predaj pneumatík,diskov a náhradných dielov
predaj autopríslušenstva